Wąsy wracają do łask! Jak o nie dbać?

Wąsy wracją do mody

Lech Wałęsa, Adam Małysz, Dawid Podsiadło czy Anthony Kiedis z Red Hot Chili Peppers. Co ich łączy? Wszyscy noszą wąsy! Ten typowo męski atrybut urody szturmem wraca do świata mody i przestał się już kojarzyć z brakiem higieny. Wąsy noszą nie tylko starsi, ale też młodzi panowie. Dobrze przystrzyżone, zadbane włoski pod nosem mogą korzystnie odmienić wygląd twarzy. Ważne, aby poświęcić im trochę uwagi.

Wąsy na salonach

Nie od dziś wiadomo, że modę wyznaczają ludzie sławni. Dlatego gdy w telewizji i na różnych wydarzeniach zaczęli się pojawiać znani panowie z charakterystycznymi wąsami, w ich ślady postanowili pójść także zwyczajni mężczyźni. Zarost pod nosem przez lata nie miał dobrej marki, ponieważ kojarzył się ze starszymi panami. Wraz z nastaniem mody na retro wszystko się zmieniło.

Obecnie pięknie utrzymane wąsy mogą być najmocniejszym elementem męskiej stylizacji. Bez względu na to, czy ich posiadacz ma 20, 30 czy 40 lat. Taki zarost bez wątpienia dodaje męskości i pewności siebie. Nie każdemu jednak pasuje. Jeśli więc zamierzasz zapuścić wąsy, najpierw porozmawiaj o tym z partnerką – ona także ma tutaj coś do powiedzenia.

Jak dbać o wąs?

Najważniejsze jest ich regularne przycinanie, dzięki czemu można im nadać wyraźny kształt. Wąsy mogą być przecież sumiaste, zakręcone, nachodzące na kąciki ust lub stanowić jedynie delikatny meszek. Wiele zależy od naturalnych predyspozycji konkretnego mężczyzny. Nie jest bowiem tak, że każdy pan doczeka się gęstych, jowialnych wąsów pod nosem.

Przycinanie wąsów nie jest takie trudne, ale od czasu do czasu warto odwiedzić profesjonalny barber shop lub dobrego fryzjera, który zrobi to pewną ręką i przy okazji usunie włoski wystające z nosa. Wąsacz musi też zaopatrzyć się w kosmetyki pielęgnacyjne do zarostu, a więc specjalne mydło, pastę i olejek, który zmiękczy ostre włoski. Wąsy trzeba też regularnie czesać.

 Rada

Jeśli chcesz zawadiacko zakręcić wąsy na końcach, użyj wosku.

Akcja Movember

Idealnym momentem na zapuszczenie wąsów jest listopad. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym miesiącu od kilku już lat organizowana jest słynna akcja Movember. Jej nazwa to połączenie słów moustache (wąs) i november (listopad). O co w niej chodzi? Panowie, na czele z celebrytami i gwiazdami kina, zapuszczają wąsy, by zwrócić uwagę na problem męskich nowotworów, przede wszystkim jąder i prostaty. Jest to więc odpowiedź na akcję „Miesiąc różowej wstążki”, która tradycyjnie w październiku przypomina o wciąż groźnym raku piersi. Akcja Movember ma nie tylko uświadamiać i zachęcać panów do badań, ale też przynosić pieniądze na rzecz popularyzacji wczesnej diagnostyki męskich nowotworów. Cel jest szczytny, dlatego jeśli masz wątpliwości, czy warto zapuścić wąsy, w listopadzie możesz to zrobić zupełnie bezkarnie.

Z wąsami jest trochę tak jak z brodą. Jedni je uwielbiają, drudzy nie wyobrażają sobie poranka bez maszynki do golenia. Warto zatem kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami i nie podążać ślepo za modą, która przecież zmienia się bardzo dynamicznie i nieoczekiwanie, czego wąsy są najlepszym przykładem.

Napisane przez

Trycholog Kliniki Handsome Men. Ponad siedmioletnie doświadczenie w pracy trychologa pozwala jej z łatwością dobierać odpowiednie dla każdego typu włosów kuracje, a także diagnozować i leczyć schorzenia skóry głowy. Doradza w zakresie doboru odpowiednich preparatów oraz metod pielęgnacji włosów, a także stylu życia, który sprzyja zachowaniu włosów w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *