Jak przyspieszyć porost włosów?

sposoby na porost włosów

Natura nie jest sprawiedliwa. Jednym daje obfite czupryny, innym poskąpiła solidnych kosmyków. Podobnie z porostem włosów. Czy można pokonać albo choćby ograniczyć biologiczne uwarunkowania? Otóż są pewne sposoby…

Dary z natury

Natura sama dostarcza nam wzmacniaczy wspomagających porost włosów. Korzystały z tego babcie. Może słyszałyście o naparach – herbatach z pokrzyw? Doskonale odżywiają kosmyki i pobudzają do wzrostu. Innym dobrodziejstwem pokrzywowego napoju jest likwidacja łupieżu oraz przetłuszczania się naszych fryzur.

Drugim naturalnym „lekarstwem” na włosy są drożdże. Można je spożywać, ale bardziej skutecznym środkiem na porost kosmyków są tak zwane wcierki. Wzmacnia cebulki i ogranicza przetłuszczanie uwłosienia. Drożdże, o czym warto pamiętać, zawierają mnóstwo witamin z grupy B. Jednym ze sposobów wykonania preparatu jest rozdrobnienie w rękach kawałka drożdży, zmieszać je z aloesem i miodem. Inny sposób to papka wykonana z drożdży i jogurtu naturalnego. Warto taką miksturę potrzymać na głowie przez pół godziny, a potem umyć włosy.

Dobre kosmetyki na porost włosów

Jeżeli nie mamy czasu czy chęci, by „produkować” własne preparaty, to apteki, drogerie a nawet niektóre sieci handlowe oferują klasyczne kosmetyki na porost włosów. Ale uwaga – nie wszystkie dają to, co obiecują w reklamach bądź ulotkach. Warto więc polegać na uznanych markach, choć oczywiście cudownych specyfików nie ma. Jeśli chodzi o szampony, to proponuję wybierać te zawierające wyciągi z owoców. Bardzo dobrze, jeżeli są wyprodukowane na bazie kwasów z cytryn, pomarańczy, jabłek, winogron bądź gruszek. Do takiego szamponu proponuję dokupić odżywkę produkowana na bazie tych samych owoców oraz dodatkowo uzupełnioną wyciągami z ziół.

Pamiętajmy o diecie

Jeżeli stosowanie darów natury czy kosmetyków nie przynosi rezultatów albo nie wierzymy w ich skuteczność, to warto zainteresować się odpowiednią dietą. Zmiana niektórych złych nawyków żywieniowych pomoże w oczyszczeniu i wzmocnieniu organizmu, a to też przełoży się na kondycję oraz wzrost kosmyków. W naszym jadłospisie powinny się znaleźć naturalne tłuszcze, białko, witaminy. Nie zapominajmy zatem o rybach, jajkach, dobrej jakości wołowinie czy mleku. Koniecznie zwracajmy uwagę, aby dostarczać organizmowi dużo pokarmów zawierających witaminy z grupy B, która znajduje się zwłaszcza w ziarnach słonecznika, pieczarkach, brokułach czy sardynkach.

Napisane przez

Trycholog Kliniki Handsome Men. Ponad siedmioletnie doświadczenie w pracy trychologa pozwala jej z łatwością dobierać odpowiednie dla każdego typu włosów kuracje, a także diagnozować i leczyć schorzenia skóry głowy. Doradza w zakresie doboru odpowiednich preparatów oraz metod pielęgnacji włosów, a także stylu życia, który sprzyja zachowaniu włosów w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *