Top 5: Pamiętne fryzury piłkarzy

pamiętne fryzury piłkarzy

Temat, który powraca przy okazji ważnych rozgrywek piłkarskich. Obecnie wielu zawodników próbuje wyróżnić się fryzurą lub wzbudzić nią zainteresowanie. Niektórzy częściej bywają w salonach fryzjerskich niż na murawie. Dawniej głośniej komentowano włosy jedynie największych gwiazd. Przypomnijmy więc pamiętne fryzury piłkarzy, na których wzorowały się rzesze fanów.

Grzywka Ronaldo

Podczas Mistrzostw Świata w Korei i Japonii w 2002 r. słynny Ronaldo zaprezentował się w tej dziwacznej grzywce z resztą głowy wygoloną. O fryzurze Brazylijczyka mówiono non-stop. Skąd pomysł na tak dziwaczą grzywkę? Ronaldo później przyznał, że zrobił to, by odwrócić uwagę mediów od swojego stanu zdrowia, który to wcześniej był tematem numer jeden. Nim świat się o tym dowiedział, na każdym podwórku dało się spotkać fanów piłkarza z podobnie ostrzyżoną głową.

Dwie łysiny Zidane

Zinedine Zidane to piłkarz, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najlepszych zawodników w historii nie miał szczęścia do włosów i jeszcze w latach 90-tych święcił na boisku łysiną na czubku głowy. Na jego szczęście fryzura ta stała się jego znakiem firmowym i choć może nie była najbardziej atrakcyjna, to część fanów i tak obcinała się „na Zidane”.

Obecnie, choć istnieje mnóstwo zabiegów uzupełniania lub zagęszczania włosów, Zidane wciąż charakteryzuje się łysiną, tym razem jednak na całej głowie. Musimy przyznać, że tak wygląda zdecydowanie lepiej.

Wszystkie fryzury Davida Beckhama

David Beckham to z pewnością najbardziej znana marka wśród wszystkich piłkarzy. Nie ma drugiego tak eleganckiego sportowca, pełnego klasy i zarazem bardzo męskiego. Jeżeli David pojawi się gdzieś w nowej fryzurze, pewne jest, że niedługo będzie ona na topie.

Wygolone boki Cristiano Ronaldo

Można go lubić lub nie, ale dla tysięcy fanów jest wzorem do naśladowania. Dlatego każda zmiana fryzury Ronaldo, a te następują dość często, jest komentowana przez media oraz kibiców. Portugalczyk znany jest z tego, że dba o swój wygląd. Przez długi czas CR7 prezentował się w fryzurach z krótkimi bokami i dłuższą czupryną na górze. Nam najbardziej do gustu przypadła ta z zaczesaniem na bok i wygolonym zygzakiem.

  1. Blond Messiego

Najlepszy piłkarz świata nigdy nie uchodził za kreatora mody, a jego fryzury były dosyć zwyczajne jak na piłkarza. Do czasu…

Argentyńczyk dawniej kojarzony był z długimi włosami, które wiązał podczas swoich występów.

W późniejszym okresie Messi zdecydował się skrócić swoją fryzurę.

Być może dlatego, że wcześniej jego włosy nie wzbudzały sensacji, zafarbowanie ich na blond wzbudziło taką sensację. Mimo sporej krytyki, w ślad za nim poszli nie tylko fani, ale również niektórzy inni piłkarze.

Bonus – Robert Lewandowski

Nasz narodowy bohater również postawił na blond. Choć większości polskich kibiców zmiana ta nie przypadła do gustu, media rozpisywały się o nowej fryzurze przez kilka dni. Czy Robert Lewandowski ma szansę stać się modowym wzorcem choćby w Polsce? O tym przekonamy się niedługo.

 

Napisane przez

Trycholog Kliniki Handsome Men. Ponad siedmioletnie doświadczenie w pracy trychologa pozwala jej z łatwością dobierać odpowiednie dla każdego typu włosów kuracje, a także diagnozować i leczyć schorzenia skóry głowy. Doradza w zakresie doboru odpowiednich preparatów oraz metod pielęgnacji włosów, a także stylu życia, który sprzyja zachowaniu włosów w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *