Najlepsze kosmetyki termoochronne – TOP 10

Kosmetyki termoochronne

Jeśli używasz prostownicy, to na pewno wiesz, że wysoka temperatura może zaszkodzić Twoim włosom. Aby ograniczyć ten niekorzystny efekt dobrze jest stosować specjalne kosmetyki termoochronne (może to być krem, mgiełka czy spray termoochronny), które zabezpieczą pasma przed przegrzaniem także w upalny dzień. Przetestowałam najbardziej popularne kosmetyki termoochronne i stworzyłam ranking 10 znakomitych produktów Zachęcam Cię do ich wypróbowania.

  1. BaByliss Pro – to wysokiej klasy spray do prostowania włosów, który jest bardzo chętnie stosowany przez profesjonalnych stylistów. Nie tylko chroni pasma przed przegrzaniem, ale także przed nadmierną wilgocią podczas używania prostownicy parowej.
  2. GHD Straight&Tame Cream – doskonały preparat do prostowania włosów pomagający także w ich układaniu.
  3. Lisap Ultimate Straight Fluid Spray – ten kosmetyk chroni włosy przed wysoką temperaturą, ale także działa odżywczo, rewitalizująco i nawilżająco.
  4. Goldwell Stylesign Straight Sleek Perfection – to kosmetyk dla pań, które chcą nadać włosom idealnej gładkości i miękkości.
  5. Ice Cream Thermal Protector Inebrya – jest to wysokiej klasy odżywka, która tworzy na powierzchni włosów powłokę ochronną, a ponadto pomaga wystylizować i utrwalić fryzurę.
  6. Cement termiczny Kerastase – jedna z legend w gronie kosmetyków termicznych. Preparat renomowanej francuskiej marki doskonale zabezpiecza włosy przed upałem, a także znakomicie poprawia wygląd fryzury.
  7. Serum ochronne Marion – jest to kosmetyk, dzięki któremu można nawet zrezygnować z użycia prostownicy, ponieważ ma działanie wygładzające. Oczywiście dodatkowo gwarantuje pasmom ochronę przed słońcem i wysoką temperaturą.
  8. Heat Defence TREsemme – kosmetyk często stosowany w salonach fryzjerskich. Jego atutem jest to, że nie obciąża włosów i unosi je u nasady.
  9. Goldwell Hot Form Thermo Spray – klasyczny lotion, który poza działaniem ochronnym umożliwia również wystylizowanie nawet mocno przesuszonych i krnąbrnych włosów.
  10. Alterna Bambo Smooth Anti-Breakage Thermal Protectant – spray ochronny pomagający w nadaniu fryzurze sprężystości, dodatkowo wzmacniających strukturę pasm.

Kosmetyki termoochronne są niezwykle istotnym elementem codziennej pielęgnacji i nie powinno zabraknąć ich w Twojej łazience. Wybór konkretnej marki powinien być dostosowany do Twoich preferencji, nawyków i typu włosów. Pamiętaj jednak, że żadne kosmetyki termoochronne nie zwalniają Cię z rozważnej termostylizacji. Bez względu na jakość kosmetyku nigdy nie wyeliminuje on całkowicie negatywnych skutków oddziaływania wysokiej temperatury i nie zastąpi on racjonalnego podejścia do stylizacji.

Napisane przez

Trycholog Kliniki Handsome Men. Ponad siedmioletnie doświadczenie w pracy trychologa pozwala jej z łatwością dobierać odpowiednie dla każdego typu włosów kuracje, a także diagnozować i leczyć schorzenia skóry głowy. Doradza w zakresie doboru odpowiednich preparatów oraz metod pielęgnacji włosów, a także stylu życia, który sprzyja zachowaniu włosów w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *