Poppers – wraca moda na popularną fryzurę z lat 80-tych.

fryzura poppersów

Poppersi to melodia już przeszłości. Szpanerska młodzież lat osiemdziesiątych, głównie na Wyspach Brytyjskich, pozostawiła jednak trwały ślad. Także na naszych współczesnych… głowach. W Polsce  pamiętamy albo widzimy na starych zdjęciach czy filmikach uczesania Grzegorza Ciechowskiego (Republika, Obywatel GC) albo członków zespołów Lombard, Kombi i Lady Pank.

Fryzura poppersów

Dla kogo taka fryzura?

Teraz taka stylizacja znów zdobywa uznanie wśród części dziewcząt i kobiet, choć można stwierdzić, że w nieco delikatniejszej formie. Popersi nosili fryzury zazwyczaj podgolone z grzywką zaczesaną na bok, włosy tlenili na jasne kolory. Dominował blond. Teraz to bardzo dobra propozycja dla pań o delikatnych włosach. Daje wrażenie większej objętości, w pewien sposób likwiduje prześwity. Kolorystyka nadal pozostaje jasna. Na topie są blond pasemka w odcieniu popielu czy szarości połączone z kosmykami perłowymi w wersji przypominającej lawendę albo blady róż. Spotykamy też kobiety z odcieniami w bieli czy nawet błękitu.

Fryzura w tym stylu powinna być podcięta z tyłu, i to dość mocno. Kosmyki na bokach z kolei należy przyciąć do połowy ucha. Górę pozostawiamy nieco dłuższą z grzywką sięgająca niemal do końcówki nosa.

Jak wykonać stylizację poppers?

Oczywiście najlepiej oddać się w ręce dobrego fryzjera czy fryzjerki. Styliści pozwolą dopasować całość do kształtu twarzy, uszu i nosa. Jeżeli mamy jednak już włosy odpowiednio przygotowane o właściwej długości, to w domowych warunkach również sobie poradzimy. Pierwszą czynnością jest jednak wybór właściwego środka (pianki), który trzeba rozprowadzić po włosach i rozczesać. Tył i boki suszymy letnim nawiewem. Góra podlega „obróbce”. Modelujemy ją najlepiej okrągłą szczotką tak by grzywka ułożyła się na bok i do przodu. Na końcu przeczesujemy całość. Ponownie korzystamy z suszarki, ale tylko już dla rozwiania kosmyków. Dzięki temu wpisujemy się umiarkowanie w trend messy hair („rozczochrane włosy”).

Napisane przez

Trycholog Kliniki Handsome Men. Ponad siedmioletnie doświadczenie w pracy trychologa pozwala jej z łatwością dobierać odpowiednie dla każdego typu włosów kuracje, a także diagnozować i leczyć schorzenia skóry głowy. Doradza w zakresie doboru odpowiednich preparatów oraz metod pielęgnacji włosów, a także stylu życia, który sprzyja zachowaniu włosów w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *