Glass hair – trend na jesień

fryzura glass hair

Glass hair, czyli włosy szklane, to może być hit nadchodzącej jesieni. Po lecie na luzie sprzyjającemu rozczochraniu, po kąpielach w morzu czy górskich wspinaczkach wracamy do elegancji. To także powrót do wypróbowanych przed laty fryzur, jak właśnie glass hair.

Jak wygląda fryzura glass hair?

Włosy powinny być idealnie gładkie i, co też ważne, wyjątkowo lśniące. Innymi słowy na głowie mamy mieć taflę szkła. Najgłośniej obecnie komentuje się glass hair znanej, amerykańskiej celebrytki Kim Kardashian. W jej ślady idą inne gwiazdy a nawet domy modowe.

Od lewej: Rihanna, Kim Kardashian

Glass hair dla każdej z nas

Bardzo gładkie, lśniące fryzury kojarzą z krótkimi włosami, a najczęściej z sięgającymi do brody bobami, ale obecne „włosy szklane” obowiązują dla każdej długości. Możemy je wykonać bez wychodzenia z domu. Oczywiście, gdy cenimy sobie perfekcję, lepiej skorzystać z usług fryzjera.

Tu można przeczytać o tym, jak przedstawić swoją wizję fryzjerowi.

A samodzielne wykonanie? Cóż, przede wszystkim nie obędzie się bez prostownicy. Zacząć jednak trzeba od wyboru produktu wygładzającego. Dobrze, by chronił nas przed wysoką temperaturą lokówki. Powinien zatem zawierać keratynę, czyli naturalny budulec włosa. Niektórzy styliści słusznie podpowiadają też, by znajdowały się w nim drobiny silikonu. Taki produkt czy preparat trzeba nanieść na włosy, a potem użyć prostownicy.

Jak uzyskać połysk?

Po wyprostowaniu kosmyków musimy uzyskać połysk. To w miarę prosta sprawa. Wykorzystujemy nabłyszczacz. Tyle tylko, że taki dobrej klasy nie tylko nada stosowny wygląd fryzurze, ale również odżywi kosmyki i nawilży. Mniej istotne jest to, czy zastosujemy nawilżacz w postaci kropli, sprayu czy kremu. Do grubszych włosów proponowałabym jednak krople. Stosując natomiast spray, aplikować go należy z odległości minimum 15 – 20 centymetrów. I jeszcze jedna ważna uwaga: nie należy przesadzać z nabłyszczaniem u nasady włosów. Dlaczego? Bo będzie to wyglądało jakbyśmy miały przetłuszczone kosmyki.

Napisane przez

Trycholog Kliniki Handsome Men. Ponad siedmioletnie doświadczenie w pracy trychologa pozwala jej z łatwością dobierać odpowiednie dla każdego typu włosów kuracje, a także diagnozować i leczyć schorzenia skóry głowy. Doradza w zakresie doboru odpowiednich preparatów oraz metod pielęgnacji włosów, a także stylu życia, który sprzyja zachowaniu włosów w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *